Výběr nejlepší koupelnové podložky pro vaši koupelnu
Koupelně bez koupelnové předložky prostě něco chybí. S předložkou máte vždy hřejivé místo, kam stoupnout bosou nohou, a navíc si koupelnu zkrášlíte zajímavou texturou a barevností. Ať už je položíte před sprchový kout nebo vanu, tyto praktické doplňky musí být funkční, stylové a pohodlné. Takže, jakou koupelnovou předložku si vybrat?
Na trhu je takový výběr, že objevit dokonalou koupelnovou předložku pro vaši koupelnu může být docela náročné, zejména při prvním nákupu. To samozřejmě znamená spoustu možností pro každý vkus, požadavek a rozpočet. Tento průvodce vás provede různými fázemi výběru správné koupelnové předložky.
Z jakých materiálů se vyrábí koupelnové předložky?
Materiál je vždy třeba vybírat podle vašich požadavků na pohodlí a funkčnost. Koupelnové předložky jsou každý den vystavené vlhkosti, takže je třeba, aby rychle vysychaly a netvořilo se plodné prostředí pro bakterie. Níže se podíváme na materiály, ze kterých může být vaše nová koupelnová předložka vyrobená.
Bavlna
Tento materiál není třeba představovat, neboť je z něj vyrobeno mnoho věcí pro domácnost. Snadno absorbuje tekutiny a rychle vysychá. Bavlna se také snadno čistí a je příjemná pod nohama. Většinu koupelnových předložek lze prát v běžné pračce, závisí na typu vazby a designu. Bavlna však není tak odolná jako jiné materiály a na dlaždicových podlahách může klouzat.
Bambus
Ačkoli nejsou tak časté, bambusovým koupelnovým předložkám dává přednost stále více a více zákazníků. Jsou skvělou alternativou tradičních koupelnových předložek. Můžete je také najít ve tvaru záchodových předložek, které se vejdou kolem záchodové mísy. Tyto předložky jsou vyrobené ze dřeva, takže neabsorbují vodu jako jejich látkové protějšky. Bambusové předložky se dodávají v různých stylech, některé leží na zemi, jiné se rolují. Většina bambusových předložek a rohoží je protiskluzová. Postrádají jemnost a pohodlí, které jsou vlastní jiným materiálům, ale vynahrazují to svou elegantní texturou a minimalistickým vzhledem.
Polyester
Jelikož hlavní funkcí koupelnových rohoží je absorbovat vodu, k jejich výrobě se často používají materiály na bázi polyesteru. Ve většině případů jsou koupelnové předložky označené jako polyesterové ve skutečnosti vyrobené z mikrovlákna. Tento materiál se snadno čistí a rychle schne. Je také odolný, takže je skvělou volbou pro velmi často používané koupelny. Koupelnové předložky vyrobené z polyesteru lze prát i v pračce, je však důležité přečíst si pokyny výrobce k praní. Jedinou nevýhodou polyesteru je, že má nízkou rychlost absorpce.
Plast
Předložky do koupelny vyrobené z plastu se často používají ve vaně, sprše, nebo dokonce venku. Neabsorbují vodu a nejsou příliš stylové. Na druhou stranu se snadno čistí a nekloužou ani na mokré podlaze.
Teak
Podložky z masivního teaku okamžitě promění vaši koupelnu a dodají jí pocit prostoru. Teak má vysoký obsah oleje, dřevo je tudíž odolné vůči vodě a termitům. Teak je však zpravidla ošetřen lakem proti plísním, aby byl extra chráněn před vlivem vlhkých podmínek. S náležitou péčí vydrží mnoho let.
Polypropylen
Koupelnové koberce vyrobené z polypropylenu mají vzhled přírodního vlákna. Mají však lepší rychlost absorpce než většina přírodních vláken. Tento atribut z nich dělá skvělou volbu pro koupelny nebo venkovní prostory. Kromě toho na propylenových koupelnových předložkách nerostou plísně ani houby, takže jsou také nenáročné na údržbu.
Jak zvolit rozměr koupelnové předložky?
Dalším důležitým bodem, který je třeba mít na paměti při nákupu koupelnové rohože nebo podložky, je kromě materiálu také velikost. Chcete se ujistit, že se vaše nová předložka do vaší podlahy bez problémů vejde a bude vypadat dobře. Pokud bude podložka či předložka příliš malá, nebude to vypadat dobře, a pokud bude příliš velká, nebude celá ležet naplocho na podlaze, takže hrozí nebezpečí zakopnutí.
Proto, než si předložku objednáte, změřte svou koupelnu, vanu a sprchový kout. Jelikož předložka zpravidla nepokrývá celou podlahu, změřte spíše prostor, na který budete stoupat bosou nohou.
Koupelnové předložky pro zachycení stříkající vody nebo kapek ze sprchy či vany jsou obvykle menší a mají rozměry od 43×61 cm do 53×34 cm. Podložka do koupelny 56×152 cm, kterou chcete umístit před toaletní skříňku, by měla stačit.
Rozměry vybrané podložky do koupelny také ovlivňují, za jak dlouho uschne, i když pro tento faktor je rozhodující hlavně materiál.
Výběr koupelnové podložky a předložky pro malou koupelnu
Ve většině případů jsou malé koupelny buď úzké nebo krátké. Podložku nebo předložku otočte o 90 stupňů, aby se vešly do kompaktních prostor, protože při klasické poloze by se pravděpodobně překrývaly. Pokud máte menší koupelnu, můžete také vyzkoušet delší předložku.
Podložka ve formě běhounu nebo koberec, který sahá od vany až k umyvadlu, může být výjimečným řešením v malé koupelně. V koupelně vytvoří ucelenější vzhled, zejména ve srovnání s variantou dvou malých předložek vedle sebe.
Jaké barvy koupelnových předložek a podložek si vybrat?
Koupelnové rohože a koberce jsou snadný a rychlý způsob, jak přidat do koupelny barvu. Měly by dobře spolupracovat s ostatními doplňky a celkovým tématem koupelny. Výběrem designu můžete ukázat svou osobnost. Při výběru barev koupelnových předložek a koberečků byste měli mít na paměti následující.
Typ podlahy
Při výběru barvy podložky vezměte v úvahu podlahu ve vaší koupelně. Zatímco koupelnové podložky jsou určené k tomu, aby byly funkční, měly by také dobře ladit s ostatními prvky v koupelně. Pokud máte například světlou podlahu, nevybírejte si světlejší rohože.
Vybavení koupelny
O barvě rohože, kterou si vyberete, rozhodne také styl vybavení koupelny. Chcete, aby veškeré vybavení, od toaletního stolku přes kohoutky až po světla, spolupracovalo a ve vaší koupelně vytvářelo dokonalý soulad. Pokud jde o vybavení, něco tak malého, jako je barva světla, může ovlivnit vzhled vaší podložky.
Ručníky
Můžete si také pořídit koupelnovou podložku, která bude dobře ladit s barvou ručníků. Je to skvělý způsob, jak místnost sjednotit a vytvořit v ní rovnováhu. Nemusíte si nutně pořizovat podložky, které odpovídají barvě ručníků – dokud barevná schémata a vzory dobře spolupracují, vytvoříte ve své koupelně harmonický vzhled.
Celkové barevné schéma
Barevná paleta vaší koupelny je dalším důležitým bodem, který je třeba mít na paměti. Barva podložky samozřejmě přispěje k celkovému barevnému schématu vaší koupelny. Je dobré vybrat barvu podložky, která podtrhne stávající barevné schéma vaší koupelny. To by však neplatilo, pokud chcete, aby vaše podložka zafungovala jako ohnisko.
Jaký je rozdíl mezi koupelnovou předložkou a koupelnovou podložkou?
Podložky do koupelny a koupelnové předložky fungují víceméně stejným způsobem. Zpravidla se umístí před vanu nebo sprchu, aby absorbovaly vodu, která z vás po sprchování odkapává. Nejdůležitější je, že absorbují stříkající vodu, udržují podlahu suchou a chrání vás před zraněním následkem uklouznutí na podlaze. Mezi těmito dvěma skutečnostmi však existují určité výrazné rozdíly, které by měl znát každý kupující.
-
Podložky do koupelny můžete uložit nebo zavěsit podle potřeby. Koupelnové předložky naopak vždy zůstávají na podlaze v koupelně.
-
Podložky do koupelny jsou hlavně funkční. Ale to neznamená, že nenajdete možnosti, které také vypadají hezky
-
Předložky do koupelny bývají měkoučké, nadýchanější a více přispívají k luxusnímu vzhledu koupelny. Obvykle mají protiskluzový podklad, který zabraňuje uklouznutí.
-
Předložky do koupelny mají vysokou schopnost absorpce a obvykle se čistí snáze než koupelnové podložky.
-
Koupelnové koberečky skvěle udržují vaše nohy v teple během chladných zimních rán.
Jak pečovat o koupelnovou podložku
Správnou péčí o koupelnovou podložku nebo kobereček prodloužíte jejich životnost. Pravidelné čištění je zásadní, aby vaše podložka v koupelně neobsahovala špínu, prach a bakterie. Koupelnové podložky můžete hodit do pračky alespoň jednou za měsíc a přehodit přes sprchu nebo vanu, aby uschly, ale koupelové koberce a předložky se čistí o něco obtížněji.
Různé podložky mohou vyžadovat různé požadavky na péči, ale zde jsou obecné pokyny.
-
Vezměte rohožku ven a protřepejte ji nebo ji rázně proklepejte, abyste odstranili chloupky, nečistoty a nečistoty.
-
Přečtěte si pokyny výrobce k čištění podložky, abyste ji čistili bez rizika.
-
Přestože většinu koberců lze prát v pračce, doporučuje se zvolit šetrný cyklus, aby nedošlo k poškození podložky. Pro textilní koberce zvolte vyšší teploty, abyste zničili plísně a bakterie.
-
Podložky do koupelny vyrobené z bambusu a jiných přírodních vláken lze čistit teplou vodou, pracím prostředkem a houbičkou. Koberec jemně očistěte a opláchněte studenou vodou, abyste odstranili veškeré mýdlo
-
Před praním koupelnové podložky ošetřete všechny skvrny. Naneste odstraňovač skvrn přímo na postiženou oblast a nechte nějakou dobu působit.
Hledáte koupelnovou podložku, která vyhovuje vaší koupelně? Neváhejte a projděte si náš rozsáhlý výběr